Támogatás:
Az otthonfelújítási támogatás összege a számlával igazolt felújítási költségek 50%-a, de legfeljebb 3 millió Ft.
A támogatás igényelhető a CSOK-al és a falusi CSOK-al is, de kettősfinanszírozás nem lehetséges.
A Lakástakarék pénztárral és a Babaváró hitellel egyszerre is felhasználható.
Már a munkálatok megkezdése előtt lehetőség nyílik maximum 6 millió forint kamattámogatott hitelt igénybe venni, amellyel előfinanszírozható a beruházás.
Az elszámolható költségek megoszlása:
- anyagköltség (maximum 1,5 millió Ft)
- munkadíj (maximum 1,5 millió Ft)
Az elszámolásban 50-50%-os megoszlásnak kell lennie az anyagköltség és a munkadíj között.
A támogathatók köre:
Olyan legalább 1 gyermeket nevelő (vagy váró), házastársak, élettársak vagy egyedülálló szülők vagy öregségi nyugdíjban, egyéb nyugdíjjogosultság alapján folyósított ellátásban részesülők pályázhatnak, akik:
- Ha a támogatást gyermek jogán igénylik, a kérelmezőnek legalább egy vér szerinti vagy örökbefogadott, 25 év alatti gyermeket kell nevelnie, vagy várandósnak kell lennie (a terhesség 12. hetétől).
- Ha a támogatást öregségi nyugdíj jogán igényli, a kérelmezőnek öregségi nyugdíjban vagy egyéb nyugdíjjogosultság alapján folyósított ellátásban kell részesülnie, például özvegyi nyugdíjban, korhatár előtti ellátásban vagy rokkantsági nyugdíjban.
- az ingatlan 5000 fő alatti településen található
- az ingatlanban minimum 50% tulajdonjoggal rendelkeznek
- az igénylők közül legalább 1 fő rendelkezik minimum 1 év folyamatos társadalombiztosítási jogviszonnyal, melyben egybefüggően maximum 30 nap megszakítás történ
- az igénylők közül egyik félnek sincs adó- vagy köztartozása
-
- Olyan Magyarország területén elhelyezkedő lakáscélú ingatlan fejlesztésre lehet támogatást igényelni, amely, az ingatlan nyilvántartás szerint lakás, lakóház, tanya (lakáscélú épülete) vagy birtokközpont (lakáscélú épülete).