A napelem rendszerekkel kapcsolatosan számos kérdés merülhet fel ügyfeleinkben, ezért összegyűjtöttük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket a könnyebb tájékozódás kedvéért.
Napelem, rendszer, ár: minden, amit tudni lehet róla.
Hogyan működik a napkollektor?
Olyan napelem rendszert építünk ki, amely nemcsak az aktuális, de a későbbi megnövekedett fogyasztást is ki tudja szolgálni. A napkollektor meleg vizet állít elő, és kiemelkedő hatásfokkal működik. Cégünk vákuumcsöves napkollektorokkal dolgozik. A vákuumcsöves napkollektorban 30 darab vákuumcső sorakozik, amelyek télen-nyáron egyaránt működőképesek. Az így felmelegített vizet nyáron például medencefűtésre, télen pedig padlófűtésre is használhatjuk.
Mennyibe kerül a napelem rendszer telepítése?
A megújuló energiába történő invesztálás olyan beruházás, amely megtérül, hiszen minden hónapban megmarad egy bizonyos összeg a családi költségvetésben. Kollégáink beszélgetések alkalmával felmérik ügyfeleink aktuális és leendő igényeit és elkészítik az árajánlatot.
Kapok-e garanciát a napelemes rendszerre telepítés után?
Az általunk forgalmazott és beépített termékek magas minőségűek egyes alkatrészek esetén akár 25 év garanciát is biztosítanak a gyártók. Az ajánlatkérésben részletesen informáljuk ezzel kapcsolatosan ügyfeleinket.
Mennyi a megtérülési ideje a napelemes rendszereknek?
Számos tényezőt kell figyelembe venni ennél a kérdésnél. Ez függ a megtermelt napenergia mennyiségétől, a használati gyakoriságtól, illetve a napelem rendszer nagyságától is. Szakembereink ügyfeleinkre bontva személyre szabott, professzionális választ adnak majd a kérdésre.
Szükség van-e speciális engedélyre a telepítéshez?
Nem, általában nem szükséges semmilyen speciális engedély a napelemes rendszerek telepítéséhez, hiszen szakszerűen, megfelelő módon telepítik szakembereink. Azonban ügyfeleink bejelentési kötelezettséggel tartoznak a releváns szolgáltatónak. Ez a napelem mértékétől függően díjazással is járhat az ügyfélnek.
Fűtésre is alkalmas-e a napelemes rendszer?
Igen, alkalmas. Mivel télen kevesebb a napsütötte órák száma, ezért kevesebb energiát tudunk megtermelni. Éppen ezért fűtés kiegészítésére, esetleg padlófűtéshez tökéletes választás a zöldenergia felhasználása.
Kevésbé napos időben is termel energiát?
Mindenképpen termel, azonban nem annyit, mint a napsütéses időszakokban. A napkollektorok télen-nyáron egyaránt működőképesek. Az így felmelegített vizet nyáron medencefűtésre, télen pedig padlófűtésre is használhatjuk.